28.5.2016 - plnění "bambi" vaku (dodatečný článek z výcviku)

4. 10. 2016

V sobotu 28.5.2016 proběhlo na vysokomýtském letišti společné taktické cvičení jednotek požární ochrany okrsku č. 18  a jednotek HZS a SDH v plnění „bambi“ vaku v podvěsu vrtulníku Bell 412 HP/EP Letecké služby Policie ČR. Cílem cvičení byl nácvik postupu plnění vaku, nácvik signálů s posádkou vrtulníku a nácvik specifického ovládání hasičské techniky při „vrtulníkových“ podmínkách (létají kamínky, tráva, od rotoru velmi silný vítr, cákající voda z vaku). Tento způsob hašení se používá např. při lesních požárech. Druhá část cvičení byla zaměřena na vyhledávání osob v nepřehledném terénu za pomoci GPS lokátoru, v našem případě v zarostlém lese. Cvičení se zúčastnilo několik okolních sborů (HZS Vysoké Mýto, JSDH Vysoké Mýto, JSDH Choceň, JSDH Iveco V.M., JSDH Zámrsk a další).

Fotogalerie JSDH Choceň

Fotogalerie JSDH Zámrsk