Jak jistě víte ,postihla i naší oblast nákaza viru H5N1 tzv.ptačí chřipka.V tomto článku bych vás chtěl krátce informovat co to znamenalo pro členy naší výjezdové jednotky.

Pro nás celý kolotoč začal už 28.6.2007 kdy jsme byli KOPISEM Pardubice vysláni v 8.00 do obce Nořín kde jsme do 12.00 doplňovali vodou z cisterny techniku ,která pomáhala při desinfekci kurníků u drobnochovatelů.

Další mnohem náročnější byl pro nás Kosořín ,v areálu bývalé firmy Vajax.

Zde jsme začali dne 11.7.2007 kdy jsme mezi 15.00-16.00 byli na místě s cisternou CAS 32.Dále potom mezi 18.00-21.00 pomáhali naši členové na žádost starosty se sčítáním drobného zvířectva u drobnochovatelů.Druhý den 12.7 jsme od 6.00 do 14.7 do 5.00 zajišťovali doplňování vody do desinfekčního rámu,který desinfikoval veškerou techniku na místě.Dne 14.7. jsme se na místo vraceli znovu a na místě jsme opět byli  od 7.30 do 18.00.

Po dvouch dnech kdy naší jednotku vystřídali okolní sbory jsme se na místo do Kosořína ,ale také do Netřeb vrátili 17.7 v 6.00 a celá akce pro nás skončila dne 21.7 v 19.30 kdy se do naší zbrojnice vrátila poslední cisterna a poslední naší členové.V těchto všech náročných dnech probíhalo střídání posádek obouch cisteren vždy po šesti hodinách a bylo náročné nejen na čas ,ale také na psychiku a i třeba na pochopení našich rodin.Patří tedy ohromné poděkování jak členům naší výjezdové jednotky ,alei jejich rodinám.

Při tomto náročném zásahu členové naší jednotky odpracovali celkem 395 hodin.

Zůčastnilo se 19 členů naší výjezdové jednotky.

S technikou bylo celkem ujeto 386 km.

Celkem bylo na doplňování spotřebováno z hydrantu u naší stanice 467 kubíků vody!!!

Na naší zbrojnici jezdili pro vodu sbory z Vysokého Mýta,Ústí nad Orlicí,Letohradu,Brandýsa nad Orlicí,Čisté u Litomyšle,Běstovic.

Naše jednotka ,ale také v tomto období zasahovala u čtyř dopravních nehod a dvou technických pomocí.