82.) 11.7.2023, 17:59 - Dopravní nehoda

13. 7. 2023

V úterý navečer zaměstnal naše a vysokomýtské hasiče řidič, který při neplánovaném manévru hopsnul s osobním autem z menšího srázu a zůstal "zaparkovaný" střechou dolů v náhonu řeky Tiché Orlice. Při příjezdu jednotek byl již z vozu venku. Dle prvotní informace se mělo jednat o judistu Františka Koudelku z oddílu STS Chvojkovice-Brod, což se nepotvrdilo. Členové naší jednotky pomohli řidiči na břeh, poskytli předlékařskou první pomoc a předali do péče posádce ZZS. Hasiči dále na vodní hladinu položili sorpční materiál, aby se případné unikající provozní kapaliny z vozidla nešířily po řece. Dále naši kluci vypomohli kolegům z Vysokého Mýta, kteří na místo dorazili s vyprošťovacím automobilovým jeřábem, s vylovením auta z řeky. Následné vysušení a odbahnění již bude na náklady samotného řidiče. Příčiny dopravní nehody prošetřují policisté.

Technika JSDH Choceň:  VEA (Ford Ranger),  CAS 16 (Praga NTS)

Technika HZS Vysoké Mýto:

Technika JSDH Vysoké Mýto:  VYA / AV 14 (Tatra 815)

Náhledy fotografií ze složky 82.) 11.7.2023 - D.N.