137.) 7.11.2023, 15:20 - Technická pomoc

8. 11. 2023

Na druhý výjezd tento den byli naši hasiči vysláni do ulice Na Bílé. Oznamovatelka události nahlásila útěk Daňka. Cestou k zásahu kolovaly úvahy, před čím pan Daněk utíkal a kam se mohl schovat (problémy s daněmi, manželkou, tchýní ......). Teprve na místě se situace vyjasnila. Nejednalo se o prchajícího pana Daňka, ale o prchlého daňka evropského, latinsky Dama dama, který utekl při provádění plánovaného převozu v Běstovicích. Při průběžném získávání informací od občanů bylo zjištěno, že se dezertér nachází na parkovišti za městským úřadem. Prostor byl postupně, ve spolupráci s Policií ČR, obklíčen. Na místo se dostavil majitel a veterinář s uspávací dávkou. Bohužel se zvíře, vzhledem k jeho váze cca 100kg a velikosti paroží, nepodařilo lapit. Nadále prchal. Bylo podniknuto další pronásledování, tentokrát do ulice na Křepčích a následně do ulice Luční, kde vběhl do oplocené zahrady. Zde se podařilo veterináři úspěšně použít uspávací střelu. "Chceš říct, soudruhu .... no, dvě dávky". Následně bylo chrupkající zvíře zajištěno pomocí sítě a majitelem odvezeno do nového působiště v obci Prochody, kde hasiči provedli jeho uvolnění a vypuštění do výběhu. Při zásahu se zranil majitel na levé ruce. Byla mu poskytnuta první pomoc s tím, že si zajistí lékařské ošetření neprodleně sám.

Technika: VEA (Ford Ranger),  CAS 16 (Praga NTS)

Náhledy fotografií ze složky 137.) 7.11.2023 - T.P.