15.) 29.1.2024, 06:35 - Dopravní nehoda

30. 1. 2024

V pondělí ráno vyjela jednotka k dopravní nehodě před obcí Bošín. Jednalo se o Škodu Fábii, která se po střetu se stromem překulila na pravý bok do pole. Zraněný řidič byl z vozidla vyproštěn svědky nehody ještě před příjezdem hasičů. Byl při vědomí a komunikoval. Hasiči mu poskytli předlékařskou pomoc a po příjezdu ZZS byl předán do jejich péče. Další členové jednotky mezitím zabezpečili vozidlo a odpojili AKU. Na místo byla vyžádána LZS. Hasiči proto zabezpečili místo pro přistání na komunikaci. Zraněný řidič byl po základním ošetření transport do vrtulníku. Vozovka byla silně namrzlá jak v Chocni, tak i v místě nehody včetně cesty k zásahu. Další nehoda na sebe proto nenechala dlouho čekat - viz. výjezd č. 16.

Technika JSDH Choceň:  VEA (Ford Ranger),  CAS 16 (Praga NTS)

Technika HZS Vysoké Mýto:  RZA (Volkswagen)

Stalo se v tento den:

1886 - Karl Benz získal patent na první benzínem poháněný "automobil".

Náhledy fotografií ze složky 15.) 29.1.2024 - D.N.