7.) 11.1.2024, 19:00 - Požár

15. 1. 2024

Jednotka vyjela k požáru budovy do ulice Internátní. Na místě zásahu bylo průzkumem zjištěno, že hoří dvoupodlažní budova sousedící s Lichtenbergrovou vilou. Požárem je zasažena střešní konstrukce a podkrovní místnost v jednom z křídel objektu. Při příjezdu na místo jednotka pomohla s evakuací osob, která probíhala samovolně. V celém objektu byla vypnuta elektrická energie. Postupně byly nasazovány útočné C proudy k zamezení rozšíření požáru na celou konstrukci střechy v ploše cca 100 m2 a podkrovní místnosti. Pomocí nastavovacích žebříků se členové jednotky v dýchací technice dostali do půdního prostoru, kde prováděli hasební práce. CAS 30 sloužila k doplňování vody pro CAS 16. Po uhašení požáru byla provedena redukce zasahujících hasičů. Na místě zůstala CAS 16 na dohlídku skrytých ohnisek až do opakovaného příjezdu vyšetřovatelů. Místo jim bylo předáno společně s pronajímatelem objektu. V průběhu zásahu se na místo dostavil starosta města a zajistil náhradní ubytování pro 17 evakuovaných osob.

Technika JSDH Choceň:  CAS 16 (Praga NTS),  CAS 30 (Tatra 815-7),  AZ 30 (Iveco)

Další jednotky na místě:  HZS Vysoké Mýto, JSDH Vysoké Mýto, HZS Ústí nad Orlicí, JSDH Brandýs nad Orlicí

Náhledy fotografií ze složky 7.) 11.1.2024 - Požár