62.) 14.5.2022, 12:44 - Požár

18. 5. 2022

Po vyhlášení poplachu jednotka vyjela k požáru bytu na ulici M. Alše. Po příjezdu byl průzkumem zjištěn kouř z bytu v 1. nadzemním patře. Pomocí speciálního nářadí byl byt otevřen a průzkumem skupiny v dýchací technice s vodním proudem bylo zjištěno, že došlo k zahoření potravin v kuchyni při její přípravě. V bytě se nacházela osoba se zdravotními potížemi. Hasiči provedli okamžité zahašení pomocí místního zdroje a otevřeli všechna okna k přirozenému odvětrání bytu. Zraněné osobě byla poskytnuta předlékařská první pomoc a následně předána do péče ZZS. Následně členové jednotky společně s JSDH Brandýs n.O. vypomohli s jejím dalším ošetřením a snesením do vozu ZZS. Po domluvě s velitelem zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu.

Obrázek k tomuto výjezdu na úvodní stránce je pouze ilustrativní.

Technika JSDH Choceň:  CAS 16 (Praga NTS),  AZ 30 (IFA W50L)

Technika HZS Vysoké Mýto:  CAS 20 (Tatra 815)

Technika JDH Brandýs nad Orlicí:  CAS 20 (Scania P440)

Stalo se tento den:

1955 - Byla podepsána Varšavská smlouva.